نتیجه درخشان دیپلماسی ایران

دیپلماسی عمومی که از زمان حضرت امام (ره) پایه گذاری شد و بر مبنای هدف گرفتن ملت ها (به جای سران آن ها) قرار گرفته است؛ امروز یکی از بهترین نتایج خود را عیان کرده است.
بر خلاف زمان اصلاحات و سازندگی که دولتمردان، هدف خود را رضایت قدرت های زورگوی جهانی قرار داده بودند و
هیچ فایده ای هم برای ما نداشت؛ با روی کار آمدن دولت اقلابی و خدمتگزار احمدی نژاد، این سیاست امام، بار دیگر احیا شد و در عرصه سیاست خارجی به کار گرفته شد.
محبوبیت فوق العاده ایران و احمدی نژاد در بین ملت های مبارز جهان از دستاوردهای روشن این سیاست است. مردمی که بسیاری از آن ها به طور طبیعی با ایرانیان مشکل داشته اند، امروز به مدد همین سیاست از حامیان ایران شده اند.

اما شاید درخشانترین جلوه این پیروزی را بتوان در محکومیت اخیر اسرائیل پیدا کرد. سال پیش بود که اسرائیل رهبران کشورهای دنیا را تحت فشار قرار داد تا از حضور در اجلاس ضد نژادپرستی دوربان 2 که در ژنو برگزار می شد، خودداری کنند و بدین ترتیب محکومیت احتمالی خود را در این اجلاس کمرنگ نمایند و جنایات اخیرشان در غزه را فراموش کنند.

تحت همین فشارها بود که تقریبا تمام سران کشورهای جهان بر خلاف اجلاس قبلی ضدنژاد پرستی، از حضور در این جلسه خودداری کردند و تمام شرایط فراهم می شد تا محکومیت اسرائیل کمرنگ شود و حتی چه بسا که به دست فراموشی سپرده شود.

در این شرایط بود که آزاده مردی به نام محمود احمدی نژاد تصمیم گرفت این خط را بشکند و فرمان امام خامنه ای را برای شکستن این فضای اسرائیلی را به اجرا در آورد.
در این شرایط توصیه های متعددی به او شد و حتی کیهان با ژرف نگری همیشگی و اطلاعات خاصی که دارد؛ از دام بزرگ غربی ها برای احمدی نژاد خبر داد و او را از این سفر برحذر داشت.

اما احمدی نژاد با توکل به خدا و اطاعت از دستور مولای خویش، به این سفر گام گذاشت تا خط سنگین سانسور جنایات اسرائیل را بشکند و در فضایی که کشورهای جهان در آن زمان، نه تنها کشتار اسرائیل را محکوم نمی کردند؛ بلکه بعضا از آن حمایت هم کرده بودند و با عدم شرکت خود در اجلاس ژنو، سعی در محو آن داشتند؛ سخنرانی شدیدی بر علیه اسرائیل انجام داد و البته اسرئیلی ها نیز با توهین های دلقک های خود و نمایندگان فریب خورده برخی کشورها، به او واکنش نشان دادند.(+ و +)

اما احمدی نژاد کار خود را انجام داده بود این خط را شکسته بود و در داخل کشور نیز بسیاری از اشخاص (از جمله روزنامه کیهان) با بلندنظری، نتیجه این دستاور بزرگ در آینده را دیدند و به او تبریک گفتند.
اولین نتایج این موج بیداری جدید، چند ماه بعد خود را نشان داد و اردوغان که همواره کشورش ترکیه، از حامیان جدی اسرائیل بود در یک اجلاس بین المللی به محاکمه شدید نتانیاهو پرداخت و در مقابل چشمان حیرت زده مردم جهان، طشت رسوایی اسرائیلی ها را بر زمین انداخت.

این موج بیداری که با سخنرانی شجاعانه احمدی نژاد در ژنو انجام شد، همچنان ادامه پیدا کرد و مردم جهان در کشورهای مختلف به اعتراضات خود بر علیه اسرائیل، جلوه جدیدی بخشیدند و حتی در کشوری مانند انگلستان، دانشجویان به سمت وزیر اسرائیلی کفش پرتاب کردند.
هر چه قدر نتایج این حرکت آگاهان احمدی نژاد روشن تر می شد؛ جرانات داخلی سعی در محو آن داشتند و در هنگام انتخابات، میرحسین موسوی نامزد شکست خورده و شورشی انتخابات، بارها همین مسئله را علیه احمدی نژاد به کار برد و احمدی نژاد هم با همان ایمان و توکل همیشگی که در او سراغ داریم؛ صبر مومنانه را پیشه خود کرد و نتیجه کار را خدا واگذار نمود و نه تنها خداوند نتیجه این صبر را به او و ملت ایران در انتخابات چشاند، بلکه امروز روسفیدی دیگری برای او و مومنان به بارآورد و روسیاهی را نصیب دشمنان دروغگو وبدخواه او در داخل و خارج کشور نمود.

تحت موجی که احمدی نژاد ایجاد کرد، درخواست های جهانی برای بررسی دقیق جنایات اسرائیل در غزه، شدت یافت و سازمان ملل، گلدستون را مامور بررسی این جنایات کرد. فشار افکار عمومی که با روشنگری احمدی نژاد تشدید شده بود، موجب شد تا گلدستون که خودش یک یهودی است، با وجود تمام چشم پوشی هایی که از جنایات اسرائیل انجام داد؛ نتواند بسیاری از این فجایع را نادیده بگیرد و به ناچار در گزارشش به آن ها اشاره کرد.

گلدستون و دخترش به خاطر این گزارش از سوی اسرائیلی ها تهدید شدند و آمریکا و دیگر کشورهای حامی اسرائیل اجازه بررسی این گزارش در شورای امنیت سازمان ملل متحد  را ندادند. اما به فاصله چند ساعت از نادیده گرفتن این گزارش از سوی کشورهای جهان، روشنگری احمدی نژاد و سیاست عمومی او بار دیگر نتایج خود را نشان داد و در همان ژنوی که احمدی نژاد آن سخنرانی تاریخی را انجام داده بود؛ شورای عالی حقوق بشر، این گزارش را تصویب کرد.

هر چند شاید در ادامه کار با کارشکنی سران کشورها، آنگونه که شایسته است به این گزارش رسیدگی نشود؛ اما این پیروزی بزرگ و محکومیت اسرائیل که برای اولین بار در تاریخ صورت می گیرد؛ یک نقطه درخشان و ماندگار در جهان خواهد بود و جنایاتی که تلاش غربی ها، می رفت تا به فراموشی سپرده شود با آگاهی رهبر فرزانه انقلاب و شجاعت فرد ولایت پذیری به نام احمدی نژاد، احیا شد واین روشنگری تا این لحظه، بخشی از دستاورد بزرگ خود را نشان داده است.

و بی شک نه تنها از فرموشی این قضیه جلوگیری کرد؛ بلکه دستاوردهای متعدد دیگری نیز در پی خواهد داشت. اگر احمدی نژاد در ژنو کوتاهی کرده بود و به بهانه مصلحت، همراه بقیه سران جهان، از شرکت در آن خودداری می کرد؛ هیچگاه این دستاوردها بدست نمی آمد و این دقیقا همان نکته ای است که رهبر فرزانه انقلاب در مورد نقش حساس خواص در بزنگاه های تاریخی به آن اشاره کرده بودند؛ که اگر به نقش حساس خود در آن لحظات عمل نکنند مغبون خواهد بود.

اما عمل به این وظیفه در آن شرایط حساس هم نتیجه خود را نشان می دهد و خداوند وعده پیروزی خود را به مومنان نشان خواهد داد و مانند امروز، آن ها را روو سفید خواهد کرد و روسیاهی را به دشمنان باقی خواهد گذاشت.

پ.ن : این پیام را یکی از آشنایان مخالف نظام برایم فرستاده بود؛ محتوا و اعتراف او در پایان این پیامش خیلی برایم جالب بود:

زمان بوش-خاتمی : ایران حوادث آمریکا (11 سپتانبر) را محکوم می کرد؛ آمریکا هم ایران را محکوم می کرد.

زمان بوش-احمدی: این اون را محکوم می کرد؛ آن یکی این را محکوم می کرد.

زمان اوباما-احمدی: آمریکا حوادث ایران را محکوم می کند، ایران هم آمریکا را محکوم می کند.

بعد هم اضافه کرده بود که با شرایط، حرف احمدی نژاد در مورد اضمحلال و فروپاشی آمریکا درست است!

(این نوشته  و چنین نتیجه گیری ای از چنین آدمی  خیلی جالب بود.)

/ 0 نظر / 9 بازدید