تظاهرات مردم بحرین علیه سرکوب‌ها

اسلام تایمز- معترضان بحرینی با برگزاری تظاهراتی، ضمن اعتراض به سرکوب تظاهرات مردمی این کشور که با حمایت نظامیان عربستانی صورت می‎گیرد، خواستار کناره‎گیری خاندان آل خلیفه از سلطنت شده‎اند.

 

تظاهرات مردم بحرین علیه سرکوب‌ها

به گزارش اسلام تایمز به نقل از پرس تی وی، درگیری‌هایی در سراسر بحرین بین نیروهای امنیتی این کشور که از حمایت نظامیان عربستان سعودی برخوردارند با معترضانی که خواستار پایان حکومت استبدادی آل خلیفه شده‎اند، صورت گرفته است.

نیروهای بحرینی تلاش کردند معترضانی را که اواخر روز یکشنبه در نقاط مختلف این کشور علیه رژیم بحرین دست به تظاهرات زده بودند، پراکنده کنند.

بر پایه این گزارش، این سرکوب‌های شبانه بعد از اینکه گروه‌هایی از مردان و زنان جوان بحرینی علیه حکومت خاندان آل خلیفه شعارهایی سردادند، صورت گرفت.

همچنین نیروهای امنیتی بحرین روز شنبه نیز با پرتاب گاز اشک آور و شلیک گلوله‌های واقعی سعی کردند معترضانی را که در اعلام مخالفت با درخواست مذاکرات از سوی رژیم بحرین در روستای نویدرات دست به تظاهرات زده بودند، پراکننده کنند.

معترضان همچنین با برگزاری تظاهراتی در دو روستای دیر و مصلی، مجددا خواستار کناره گیری رژیم حاکم در بحرین از قدرت شدند.

به دنبال استقرار نیروهای نظامی عربستان و امارات متحد عربی در بحرین به منظور کمک به رژیم این کشور در سرکوب اعتراضات مردمی، نیروهای امنیتی بحرین به صورت روزانه دست به سرکوب تظاهرات مردمی در این کشور زده‌اند.

حزب الوفاق به عنوان بزرگ‎ترین حزب مخالف در بحرین در حال حاضر با مقامات بحرینی در حال انجام مذاکرات به اصطلاح ملی است.

بعد از اینکه پادشاه بحرین اعلام کرد که وی یک هیئت مستقل را برای رسیدگی به سرکوب خشونت بار معترضان ضد دولتی ایجاد خواهد کرد، این حزب تصمیم گرفت که با رژیم بحرین وارد مذاکره شود.

این درحالی است که حزب مذکور از مذاکرات جاری ناراضی است و اعلام کرده که شرکت کنندگان در گفت‌وگوها به طور عادلانه ‌نماینده جامعه نیستند و به آن‌هایی هم که در مذاکرات حضور دارند فرصت کافی برای صحبت داده نمی‌شود.

شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرینی نیز روز جمعه ضمن بی‌معنی خواندن مذاکرات با رژیم بحرین، دولت منامه را متهم کرد، از مذاکرات جاری در این کشور برای تاخیر در اعمال اصلاحات استفاده می‌کند

شیخ عیسی تصریح کرد: "این گفت‌وگوها منحرف شده‌اند و طریقه برگزاری آن نشانگر بی‌معنی‌بودن آن است."

گفتنی است مردم بحرین از ماه فوریه با برگزاری تظاهراتی گسترده‌خواستار اصلاحات در کشور خود شدند، اما با توجه به سیاست سرکوب‎گرانه دولت، درخواست آن‌ها به سرنگونی رژیم تغییر کرد.

به دنبال سرکوب اعتراضات در کشور بحرین، ده‌ها تن جان خود را از دست داده‌اند. همچنین تعداد زیادی نیز تحت شکنجه قرار داشته و بسیاری از معترضان نیز به مکان‌های نامعلومی انتقال یافته‌اند.

/ 0 نظر / 25 بازدید